STONEX S999 GNSS přijímač

STONEX S999 GNSS receiverS999 je vybavený 1408 "multi-constellation" kanály, zaručuje přesné a spolehlivé určení polohy díky podpoře všech signálů GNSS, včetně GPS, GLONASS, Galileo, QZSS, IRNSS a BeiDou. Je vybaven integrovaným 4G modemem a 1wattovým rádiem UHF pracujícím ve frekvenčních pásmech 410-470 MHz a 902,4-928 MHz, což zajišťuje stálé připojení a rozšířený pracovní dosah.

Pokročilá technologie IMU umožňuje měření v náklonu až 60° s rychlou inicializací, což zvyšuje produktivitu v terénu až o 40 %. Přijímač S999 je také vybaven dvěma kamerami: jednou pro vytyčování a druhou pro fotogrammetrické aplikace, což rozšiřuje možnosti využití systému.

Vizuální vytyčování

Přední kamera zjednodušuje vytyčování bodů tím, že zřetelně zobrazuje okolí a pomáhá přesně identifikovat bod zájmu. Jakmile se přiblížíte, automaticky se přepne na spodní kameru pro přesné snímání, čímž zajistí spolehlivé měření. Rozhraní Cube-a využívá vizuální pomůcky, které geodety navedou na přesné místo kótování. Grafický displej ukazuje směr i vzdálenost k bodu a přizpůsobuje se podle toho, jak se operátor přibližuje.

Měření nepřístupných bodů

Systém umožňuje nahrávat video z oblasti, kterou chcete změřit. Program vytáhne několik snímků, které může obsluha použít k vytyčení měřených bodů. Cube-a pak okamžitě poskytne vypočtené souřadnice, které lze snadno zaznamenat. Měření lze provádět i v režimu offline.

Online mračno bodů a síť

Pořízené video oblasti lze exportovat a nahrát do fotogrammetrického softwaru (Cube-3D) a vytvořit trojrozměrný model (mračno bodů a síť). Případně je lze z Cube-a odeslat přímo do softwaru Stonex VScloud pro zpracování dat v "polo-reálném čase", jehož výsledkem je trojrozměrný model (mračno bodů a síť). Měření pak lze vizualizovat a spravovat přímo v kontroléru v rámci systému Cube-a (v. 7).